Share:
 

Season Fixture

Season 
Grade 
Turf 1 - (Version 1 - 1/9/17)
Date/time Home Team   Away Team Venue MS Full
Results
Round 1
7 Oct 17 12:30PM, 14 Oct 17 12:30PM Dingley   def by   Berwick Souter Oval Official result
7 Oct 17 12:30PM, 14 Oct 17 12:30PM North Dandenong   def by   Mordialloc Lois Twohig Reserve 1 Official result
7 Oct 17 12:30PM, 14 Oct 17 12:30PM Dandenong West   def by   Cranbourne Greaves Reserve 1 Official result
7 Oct 17 12:30PM, 14 Oct 17 12:30PM Hallam Kalora Park   def by   Springvale South Hallam Rec Reserve Official result
7 Oct 17 12:30PM, 14 Oct 17 12:30PM Buckley Ridges   def   Narre Warren Park Oval Official result
7 Oct 17 12:30PM, 14 Oct 17 12:30PM St Mary's   def by   Heinz Southern Districts Carroll Reserve 2 Official result
Round 2
21 Oct 17 12:30PM, 28 Oct 17 12:30PM Mordialloc   def   Dandenong West Ben Kavanagh Reserve Official result
21 Oct 17 12:30PM, 28 Oct 17 12:30PM Berwick   def by   Buckley Ridges Arch Brown Reserve Official result
21 Oct 17 12:30PM, 28 Oct 17 12:30PM Cranbourne   def by   St Mary's Casey Fields Oval 3 Official result
21 Oct 17 12:30PM, 28 Oct 17 12:30PM Springvale South   def   North Dandenong Alex Nelson Reserve Official result
21 Oct 17 12:30PM, 28 Oct 17 12:30PM Narre Warren   def by   Hallam Kalora Park Sweeney Reserve 1 Official result
21 Oct 17 12:30PM, 28 Oct 17 12:30PM Heinz Southern Districts   def by   Dingley Reedy Reserve 1 Official result
Round 3
4 Nov 17 1:00PM, 11 Nov 17 1:00PM Dingley   def by   Hallam Kalora Park Souter Oval Official result
4 Nov 17 1:00PM, 11 Nov 17 1:00PM North Dandenong   def   St Mary's Lois Twohig Reserve 1 Official result
4 Nov 17 1:00PM, 5 Nov 17 12:00PM Dandenong West   def by   Berwick Greaves Reserve 1 Official result
4 Nov 17 1:00PM, 11 Nov 17 1:00PM Springvale South   def   Cranbourne Alex Nelson Reserve Official result
4 Nov 17 1:00PM, 11 Nov 17 1:00PM Heinz Southern Districts   def   Narre Warren Reedy Reserve 1 Official result
11 Nov 17 1:00PM Buckley Ridges   def   Mordialloc Park Oval Official result
Round 4
18 Nov 17 1:00PM, 25 Nov 17 1:00PM Mordialloc   def by   Springvale South Ben Kavanagh Reserve Official result
18 Nov 17 1:00PM, 25 Nov 17 1:00PM Berwick   def   Heinz Southern Districts Arch Brown Reserve Official result
18 Nov 17 1:00PM, 25 Nov 17 1:00PM Hallam Kalora Park   def   Buckley Ridges Hallam Rec Reserve Official result
18 Nov 17 1:00PM, 25 Nov 17 1:00PM Cranbourne   def by   North Dandenong Casey Fields Oval 2 Official result
18 Nov 17 1:00PM, 25 Nov 17 1:00PM Narre Warren   def by   Dingley Sweeney Reserve 1 Official result
18 Nov 17 1:00PM, 25 Nov 17 1:00PM St Mary's   def   Dandenong West Carroll Reserve 2 Official result
Round 5
2 Dec 17 1:00PM, 9 Dec 17 1:00PM Mordialloc   def   Narre Warren Ben Kavanagh Reserve Official result
2 Dec 17 1:00PM, 9 Dec 17 1:00PM North Dandenong   def by   Buckley Ridges Lois Twohig Reserve 1 Official result
2 Dec 17 1:00PM, 9 Dec 17 1:00PM Dandenong West   def by   Heinz Southern Districts Greaves Reserve 1 Official result
2 Dec 17 1:00PM, 9 Dec 17 1:00PM Cranbourne   def by   Hallam Kalora Park Casey Fields Oval 2 Official result
2 Dec 17 1:00PM, 9 Dec 17 1:00PM Springvale South   def   Dingley Alex Nelson Reserve Official result
2 Dec 17 1:00PM, 9 Dec 17 1:00PM St Mary's   def   Berwick Carroll Reserve 2 Official result
Round 6
16 Dec 17 1:00PM Dingley   def by   St Mary's Souter Oval Official result
16 Dec 17 1:00PM Berwick   def   North Dandenong Arch Brown Reserve Official result
16 Dec 17 1:00PM Hallam Kalora Park   def by   Mordialloc Hallam Rec Reserve Official result
16 Dec 17 1:00PM Buckley Ridges   def   Springvale South Park Oval Official result
16 Dec 17 1:00PM Narre Warren   def by   Dandenong West Sweeney Reserve 1 Official result
16 Dec 17 1:00PM Heinz Southern Districts   def   Cranbourne Reedy Reserve 1 Official result
Round 7
21 Jan 18 12:00PM Dingley   def by   Mordialloc Souter Oval Official result
21 Jan 18 12:00PM Berwick   def by   Springvale South Arch Brown Reserve Official result
21 Jan 18 12:00PM Narre Warren   def by   St Mary's Sweeney Reserve 1 Official result
21 Jan 18 12:00PM Heinz Southern Districts   def by   North Dandenong Reedy Reserve 1 Official result
28 Jan 18 12:00PM Hallam Kalora Park   def by   Dandenong West Hallam Rec Reserve Official result
28 Jan 18 12:00PM Buckley Ridges   def   Cranbourne Park Oval Official result
Round 8
13 Jan 18 1:00PM, 20 Jan 18 1:00PM Cranbourne   def by   Berwick Casey Fields Oval 2 Official result
20 Jan 18 1:00PM Mordialloc   def   Heinz Southern Districts Ben Kavanagh Reserve Official result
20 Jan 18 1:00PM North Dandenong   def by   Hallam Kalora Park Lois Twohig Reserve 1 Official result
20 Jan 18 1:00PM Dandenong West   def   Dingley Greaves Reserve 1 Official result
20 Jan 18 1:00PM Springvale South   def   Narre Warren Alex Nelson Reserve Official result
20 Jan 18 1:00PM St Mary's   def by   Buckley Ridges Carroll Reserve 2 Official result
Round 9
27 Jan 18 1:00PM, 3 Feb 18 1:00PM Dingley   def by   North Dandenong Souter Oval Official result
27 Jan 18 1:00PM, 3 Feb 18 1:00PM Berwick   def by   Mordialloc Arch Brown Reserve Official result
27 Jan 18 1:00PM, 3 Feb 18 1:00PM Hallam Kalora Park   def   St Mary's Hallam Rec Reserve Official result
27 Jan 18 1:00PM, 3 Feb 18 1:00PM Buckley Ridges   def   Dandenong West Park Oval Official result
27 Jan 18 1:00PM, 3 Feb 18 1:00PM Narre Warren   def   Cranbourne Sweeney Reserve 1 Official result
27 Jan 18 1:00PM, 3 Feb 18 1:00PM Heinz Southern Districts   def by   Springvale South Reedy Reserve 1 Official result
Round 10
10 Feb 18 12:00PM, 17 Feb 18 12:00PM Hallam Kalora Park   def   Berwick Hallam Rec Reserve Final result entered, no confirmation
10 Feb 18 1:00PM, 17 Feb 18 1:00PM Dandenong West   def by   Springvale South Greaves Reserve 1 Final result entered and confirmed
10 Feb 18 1:00PM, 17 Feb 18 1:00PM Cranbourne   def   Dingley Casey Fields Oval 2 Final result entered, no confirmation
10 Feb 18 1:00PM, 17 Feb 18 1:00PM Buckley Ridges   def   Heinz Southern Districts Park Oval Final result entered and confirmed
10 Feb 18 1:00PM, 17 Feb 18 1:00PM Narre Warren   def   North Dandenong Sweeney Reserve 1 Final result entered, no confirmation
10 Feb 18 1:00PM, 17 Feb 18 1:00PM St Mary's   def by   Mordialloc Carroll Reserve 2 Final result entered and confirmed
Round 11
24 Feb 18 1:00PM Mordialloc   v   Cranbourne Ben Kavanagh Reserve  
24 Feb 18 1:00PM Dingley   v   Buckley Ridges Souter Oval  
24 Feb 18 1:00PM North Dandenong   v   Dandenong West Lois Twohig Reserve 1  
24 Feb 18 1:00PM Berwick   v   Narre Warren Arch Brown Reserve  
24 Feb 18 1:00PM Springvale South   v   St Mary's Alex Nelson Reserve  
24 Feb 18 1:00PM Heinz Southern Districts   v   Hallam Kalora Park Reedy Reserve 1  
SEMI FINALS
3 Mar 18 12:30PM, 4 Mar 18 12:30PM TBD v TBD  
3 Mar 18 12:30PM, 4 Mar 18 12:30PM TBD v TBD  
PRELIMINARY FINALS
10 Mar 18 12:30PM, 11 Mar 18 12:30PM TBD v TBD  
FINAL
17 Mar 18 11:00AM, 18 Mar 18 11:00AM TBD v TBD  

Draw Notes:
Round 3 - Dandenong West v Berwick to be played Sat/Sun due to the Dandenong Show
Fixture Last updated: 20 Jan 18 7:48AM (local time)

Match status (MS)
Match status Progress result entered
Match status Final result entered, unconfirmed
Match status Result in dispute
Match status Final result entered and confirmed
Match status Official result
Matches in red have been copied from another grade as part of a re-grading process. In this case the match will link to the original grade.