Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Turf 1 SF 9 Mar 19
10 Mar 19
Hallam Kalora Park
206 K Kean 60  MF Chasemore 4/26 JW Goodes 2/40
def Berwick
199 MF Chasemore 101 JW Goodes 30  J Hammond 5/60 W Whyte 4/53
Hallam Recreation Reserve 
Turf 4 14 3 Mar 19 Berwick
drew Berwick Springs
Arch Brown Recreation Reserve 
Turf 1 Reserves SF 9 Mar 19
10 Mar 19
Springvale South
182 CJ Sigaras 60 AH Staude 40 M Healey 25  M Crosby 4/41 NA Shirt 3/34 AC Taylor 2/53
def Berwick
157 R Crawford 42  CJ Sigaras 4/37 AH Staude 2/23
Coomoora Reserve (Coomoora Turf - East Oval) 
Turf 6 GF 16 Mar 19
17 Mar 19
Berwick
185 M Binns 42 MJ Quinlan 31  L Bowles 4/47
def Mordialloc
10/49  M Binns 3/9 T Cross 3/21 J Siritunga 2/13
and 7/78 K Jacobs 33  Y Moolchandani 3/14 T Cross 2/21
Parkfield Reserve 
Masters GF 17 Feb 19 Berwick
1/97 W Perera 51* D Wilson 27*  
def Beaconsfield
8/95(cc)  D Bergwerf 3/13 MV Siritunga 3/18
Perc Allison Oval 
B Grade 14 2 Mar 19 St Brigid's/St Louis
drew Berwick
Browns Reserve 
D Grade 14 2 Mar 19 Berwick
drew Narre South Gold
Timbarra Primary School 
Twenty20 GF 20 Feb 19 Berwick
7/159(cc) NS Pilon 59 LJ Brown 47 MF Chasemore 30  M Hayes 2/33
def by St Brigid's/St Louis
7/160 M Hayes 65 MD Jamieson 32  BA Rose 2/25 BE Baxter 2/27
Shepley Oval 
Under 15 - 1 GF 16 Mar 19
17 Mar 19
Berwick Blue
6/189(cc) J Binns 75* E Stones 43 B Herkess 35  B Marinic 2/28
def Berwick Springs
115 R Mittal 46  B McDonald 3/19 G De Zilwa 2/5
Max Pawsey Recreation Reserve (Max Pawesy West) 
Under 17 - 1 GF 16 Mar 19
17 Mar 19
Springvale South
141 SM Wetering 59 DT McComb 32  N Pastras - Jnr 3/38 T Cross 2/7 M Hughes 2/25 RT Mark 2/26
def by Berwick
6/142 BA Hinchliffe 58 RT Mark 43  JS O'Neill 3/27
Coomoora Reserve (Coomoora Synthetic - West Oval) 
Under 17 - 2 SF 9 Mar 19
10 Mar 19
Dandenong West
121 E Azizi 46 S Hill 33  MA Bourke 2/17 EA Bourke 2/22 BJ Mazzagatti 2/23
def Berwick
107 S Satheeshkumar 47  JM Goodes 3/1 J Carver 3/16 MA Whitehead 2/7 E Azizi 2/39
Edwin Flack Recreation Reserve (Edwin Flack Reserve) 
Under 13 - 4 SF 9 Mar 19
10 Mar 19
Endeavour Hills
0/136 M Singh 33* T Wijesekera 30* E Pardo 30*  
def Berwick
108  B Mutthumani 2/5 HS Rajapaksha 2/8
Max Pawsey Recreation Reserve (Max Pawesy West) 
Under 17 - 3 11 2 Mar 19 Narre Warren
2/53 B Radhakrishan 32*  T Robinson 2/17
def Berwick
41  EJ D'Silva 3/7 A Ganesh 3/8 R Narendra 2/14
Sweeney Recreation Reserve (Sweeney Reserve 2) 
Under 15 - 3 SF 9 Mar 19
10 Mar 19
Berwick Blue
103 A Akin 42  L Machaya 4/18 M Dawori 2/5 M Singh 2/19
def by Hallam Kalora Park
8/113(cc) K Blake 32 JI Ward 31*  A Booker 5/11 A Castricum 2/12
Narre Warren North Reserve #2 Oval (synthetic) 
Under 13 - 1 11 2 Mar 19 Berwick
4/103(cc)  
def by Narre South
6/111  
Berwick Primary School 
Under 13 - 2 GF 16 Mar 19
17 Mar 19
Berwick
9/201 L Ridoutt 43* j gamage 30*  L Varcoe 3/21 M Fernando 2/13
def by Beaconsfield
209 L Varcoe 41* K De Jong 31* M Fernando 26  B YEAROT 2/27 j gamage 2/30
Holm Park Reserve (Oval 2) 
Under 11 - 1 Fri 18 1 Mar 19 Berwick White
v Berwick Blue
Edwin Flack Recreation Reserve (Edwin Flack Reserve) 
Under 11 - 2 Fri 18 1 Mar 19 Berwick Cubs
v Narre Warren Black
Berwick Primary School 
Under 11 - 2 Fri 18 1 Mar 19 Berwick Springs
v Berwick Bears
Grices Road Recreation Reserve (Grimes Road Reserve) 
Under 11 - 4 Fri 18 1 Mar 19 Berwick Silver
v Beaconsfield Gold
Timbarra Primary School 
Under 15 - 2 5 1 Dec 18
8 Dec 18
Narre Warren
4/157(cc)  
def Berwick
7/140(cc)  
Sweeney Recreation Reserve (Sweeney Reserve 3) 
CV Regional Big Bash GF 5 Feb 19 Sunshine United
7/120(cc) N Amarathunga 37 T Duxson 34  BA Rose 3/9 JP Phillips 2/24
def by Berwick
5/161(cc) MF Chasemore 67 J Cleland 51  M Glowacki 2/23 N Amarathunga 2/34
Melbourne Cricket Ground