Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Turf 1 4 16 Nov 19
23 Nov 19
Berwick
v Buckley Ridges
338 JJ Jones 97 M Goodwright 58 D White 41 DJ Watson 39 S Pradeep 32  JW Goodes 5/77 RP Kellepotha 2/67
Arch Brown Reserve 
Turf 1 Reserves 4 16 Nov 19
23 Nov 19
Buckley Ridges
v Berwick
8/306(cc) NA Shirt 109 J Binns 74 M Dalzotto 29  R Edwards-Marsh 4/56 A Walker 2/71 H Rahimi 2/85
Park Oval 
Turf 4 4 17 Nov 19
24 Nov 19
Berwick
0/16  
v Buckley Ridges
214 M Ayobi 60 RS Hope 36 W Ali 33  J Siritunga 4/23 G De Zilwa 2/27 T Cross 2/31
Arch Brown Reserve 
Turf 5 4 16 Nov 19
23 Nov 19
Dandenong West
1/38  
v Berwick
139 W Viney 79  Ec Chapman 3/15 A Randhawa 3/27
Greaves Reserve Oval #4 (Turf) 
D Grade 4 16 Nov 19
23 Nov 19
Berwick Springs
0/11(cc)  
v Berwick
153 L Breen 38 G Wilcock 26 J Drake 26  TJ Collier 5/32 G Hillman 3/23
Berwick Springs Reserve Oval #1 (Synthetic) 
B Grade 4 16 Nov 19
23 Nov 19
Berwick
v Berwick Springs
162 R Collier 30* HR Freeman 26  H Mangat 4/30 A Reddy 2/23 D Bergwerf 2/26
Edwin Flack Reserve 
Under 15 - 1 4 16 Nov 19
23 Nov 19
Berwick
6/140(cc) T Fowkes 42 J Narayan 38*  
v Cranbourne
Timbarra Primary School 
Under 15 - 2 4 16 Nov 19
23 Nov 19
Springvale South
0/6  
v Berwick
149 J Giddins 46* M Williams 30  S Williams 3/42 M Keatinge 2/35
Coomoora Reserve Oval #2 (Synthetic) 
Under 15 - 3 4 16 Nov 19
23 Nov 19
BYE
Berwick
 
Under 13 - 1 4 16 Nov 19
23 Nov 19
Buckley Ridges
0/88 J Liyanage 26*  
v Berwick
5/110 BA Devenish 32*  
Greaves Reserve Oval #3 (Synthetic) 
Under 13 - 2 4 16 Nov 19
23 Nov 19
Berwick
8/50  T Wijesekera 3/3
v Endeavour Hills
2/73 M Singh 30*  
Berwick Primary School 
Under 13 - 3 4 16 Nov 19
23 Nov 19
Berwick
3/131 K Karthik 30 S Parthi 25*  
v Silverton
2/29  R Peiris 2/1
Kalora Park 
Under 13 - 4 4 16 Nov 19
23 Nov 19
Buckley Ridges
5/80 S Zadran 31*  B Woodman 2/5
v Berwick
6/63  
Noble Park Secondary College 
Under 17 - 1 4 16 Nov 19
23 Nov 19
Cranbourne
5/181(cc) V Sathyajith 96* K Samarakoon 35  
v Berwick
Camms Reserve Left 
Under 17 - 2 4 16 Nov 19
23 Nov 19
Berwick
4/39  JB Hellier 2/4
v Heinz Southern Districts
61  G De Zilwa 6/17 BJ Mazzagatti 3/13
Edwin Flack Reserve 
Under 17 - 3 4 16 Nov 19
23 Nov 19
Hallam Kalora Park
8/193(cc) S Hussain 38 R Patel 33  A Chettiar 2/24 BD Waters 2/28
v Berwick
Singleton Reserve 
Twenty20 2 6 Nov 19 Berwick
0/50 J Cleland 33*  
def Fountain Gate
47  RP Kellepotha 3/5 IC Jassal 3/9 BA Rose 2/10
Arch Brown Reserve 
Under 11 - 1 Fri 5 15 Nov 19 Buckley Ridges Sky
v Berwick Cubs
Park Oval 
Under 11 - 1 Fri 5 15 Nov 19 Berwick Blue
174 H Allan 31  
drew Lynbrook Blue
7/25(cc)  J Baxter 2/1
Edwin Flack Reserve 
Under 11 - 1 Fri 5 15 Nov 19 Berwick Springs
v Berwick Bears
Berwick Springs Reserve Oval #1 (Synthetic) 
Under 11 - 1 Fri 5 15 Nov 19 Berwick Silver
77  
def by Endeavour Hills Gold
4/76  
Timbarra Primary School 
Under 11 - 2 Fri 2 25 Oct 19 Berwick Springs Green
9/73  M Farooqi 3/2 J Murphy 3/4
def by Berwick Silver
6/149  
Grices Road Reserve 
Under 11 - 4 Fri 5 15 Nov 19 Beaconsfield Gold
v Berwick Grizzlies
Holm Park Reserve Oval #2 
Under 11 - 4 Fri 5 15 Nov 19 Berwick White
27  H McCreesh 3/7 A Khan 2/2
def by Narre South Lions
6/49(cc)  
Berwick Primary School 
Girls Junior Comp 2 12 Nov 19 Heinz Southern Districts
2/128(cc)  
def Berwick White
9/102(cc)  B Irving 3/13 R Wiramanaden 2/6 M Irving 2/11
Turner Reserve 
Girls Junior Comp 2 12 Nov 19 Narre South Navy
0/101(cc)  A Beck 3/23 A KOTIAN 2/6
def Berwick Blue
0/67(cc)  
Strathaird Reserve Oval #2 (Synthetic)